2571 K

Správca inteligentných a digitálnych systémov

Často
kladené otázky

Zobraziť viac

Získané
    ocenenia

Sekciu pripravujeme

Naši
      úspešní absolventi

Sekciu pripravujeme

Viac o odbore

Odbor správca inteligentných a digitálnych systémov rieši aktuálnu problematiku digitálnej transformácie podnikov a spoločnosti ako takej v rámci tzv. štvrtej priemyselnej revolúcie známej pod označením Industry 4.0

Študium v odbore: správca inteligentných a digitálnych systémov

Odbor správca inteligentných a digitálnych systémov, označovaný aj skratkou SIDS, patrí medzi najinovatívnejšie odbory ponúkané sieťou stredných odborných škôl. Reaguje na aktuálne požiadavky trhu práce v oblasti informačných a komunikačných technológií. Bol navrhnutý v spolupráci s najväčšími zamestnávateľmi v oblasti IT a zástupcami Digitálnej koalície na Slovensku. Momentálne je dostupný len na štyroch školách, a práve tá naša stála pri jeho vzniku.

Štúdium v odbore je postavené na piatich základných pilieroch:
        1. programovanie
        2. Internet vecí
        3. inteligentné siete
        4. 4. A. kybernetická bezpečnosť B. digitálny podnik (štvrtý pilier podľa zamerania od tretieho ročníka)
        5. soft skills a kritické myslenie

Čo o nás hovoria