3778 K

Technik informačných a telekomunikačných technológií

Často
kladené otázky

Zobraziť viac

Získané
    ocenenia

Sekciu pripravujeme

Naši
      úspešní absolventi

Sekciu pripravujeme

Viac o odbore

Odbor technik informačných a telekomunikačných technológií je historicky najstarším, ktorý zabezpečujeme na prvotriednej úrovni vďaka výbornej vybavenosti, kvalite vzdelávania a odborne vyškolenému pedagogickému personálu.

Štúdium v odbore: technik informačných a telekomunikačných technológií

V dnešnej dobe si nevieme predstaviť život bez komunikačných zariadení, ktoré nám poskytujú kontakt s blízkymi osobami na veľké vzdialenosti. V nedávnej dobe bolo pre nás nepredstaviteľné sa nielen na diaľku rozprávať, ale sa aj vidieť. Teraz je to bežná prax a to vďaka technickému rozvoju ale najmä úzko špecializovaným odborníkom, ktorí takúto komunikáciu vedia zabezpečiť optickými, metalickými, bezdrôtovými, mobilnými telekomunikačnými a počítačovými sieťami, ktoré sú dobre chránené zabezpečovacími systémami.

Študijný odbor dáva absolventom možnosť získať úplné stredné odborné vzdelanie zo všeobecnovzdelávacích predmetov a v odborných predmetoch poskytuje komplexné vedomosti z oblasti telekomunikačnej techniky. Vzdelávací proces prebieha v odborných učebniach so zameraním na optické, metalické, bezdrôtové a mobilné telekomunikačné siete, počítačové siete, firemné telekomunikačné siete a IP ústredne, internet vecí, nízkonapäťové rozvodné siete, mobilné siete a zabezpečovacie systémy. Tiež zvládne konfiguráciu, diagnostikovanie a odstraňovanie porúch na sieťových zariadeniach. Vykonáva tiež prax na moderných IT technológiách, naučí sa programovať a aj základy tvorby web stránok. Ak úspešne zvládne štúdium, získa maturitné vysvedčenie, výučný list, CISCO certifikáciu a osvedčenie o odbornej spôsobilosti elektrotechnika v zmysle §21 vyhlášky č. 508/2009 Z.z. Ďalej žiak získa aj vedomosti a praktické zručnosti v oblasti elektronických zapojení analógovej a číslicovej techniky. Naučí sa navrhovať plošné spoje v programe Eagle, spájkovať a merať elektronické obvody. Taktiež žiak získa aj vedomosti a praktické zručnosti v oblasti elektrických rozvodov NN. Naučí sa rozoznávať elektrické sústavy, čítať elektrické schémy, inštalovať elektrické rozvody a zapájať ich so vzťahom k ich isteniam a zabezpečeniam. Taktiež sa naučí efektívne navrhovať elektrické rozvody.

Študijný odbor vychádza z dvoch základných oblastí

VYBERTE SI Z PONUKY

našich odborov