Za spoluprácu našej škole poďakovala aj Koordinátorka vzťahov a logistiky pre programy KC z  Kreatívneho centra RTVS  Arténa  Mgr. Iveta BUŠOVSKÁ, MBA

Za spoluprácu našej škole poďakovala aj Koordinátorka vzťahov a logistiky pre programy KC z Kreatívneho centra RTVS Arténa Mgr. Iveta BUŠOVSKÁ, MBA

Cieľom projektu Kreatívneho centra RTVS v Banskej Bystrici je podporiť kultúrno-kreatívny priemysel na Slovensku a inšpirovať mladých ľudí, aby rozvíjali svoje zručnosti v tejto oblasti. Organizáciou odborných workshopov a kurzov zameraných na mobilizáciu kreatívneho potenciálu v regióne inšpirujeme mladých ľudí k tomu, aby zostávali pracovať a žiť na Slovensku. Chceme byť inšpiráciou, podporujeme talenty, rozvíjame potenciál, prehlbujeme kvalifikáciu, pomáhame s podnikaním a vzájomne sieťujeme svojich členov. Kreatívne centrum v Banskej Bystrici sa zameriava na produkciu kvalitného zvuku a tvorbu v nových médiách. Spoluprácu s SOŠ IT sme privítali a sme radi, že sme mohli zdokonaľovať zručnosti študentov a prepojiť teóriu s praxou.

V mene tímu Kreatívneho centra RTVS sa chcem veľmi pekne poďakovať vedeniu SOŠ IT a najmä zástupkyni riaditeľa pre praktické vyučovanie  Ing. Kataríne Štrónerovej za pomoc a spoluprácu pri organizácii workshopov počas roka 2023. Či už to bol Podcast mení svet s rozhlasovým moderátorom a dramaturgom Marcelom Pálešom, Podnikateľský inkubátor s Jurajom Kováčom alebo Vizuálne efekty a compositing vo filmovej tvorbe so svetovo uznávaným Vladom Valovičom, proaktívni študenti, absolútna podpora zo strany školy a príjemná atmosféra urobila z našich workshopov výnimočné podujatia. Ďakujeme.

Autor článku: Bc. Vlasta Vilhanová, majsterka OV

Foto: Adam Cipka, majster OV