Návštevníkov Dňa otvorených dverí na našej škole už tradične  vítal Mikuláš

Návštevníkov Dňa otvorených dverí na našej škole už tradične vítal Mikuláš

Deviataci sa dnes zobudili do pekného decembrového dňa. Bohatá snehová nádielka a darčeky od Mikuláša v čistučkých čižmičkách znásobili ich radosť z návštevy Strednej odbornej školy informačných technológií v Banskej Bystrici počas Dňa otvorených dverí. A ani tu neostali bez prekvapení. Okrem vynovených priestorov školy, moderných technológií, ústretových žiakov, ktorí ich sprevádzali, aj tu na nich čakal Mikuláš so svojou štedrou nádielkou.

Z vrátnice pokračovali prehliadkou učební teoretického vyučovania a odborného výcviku v Pavilóne P2, nasledovali učebne odborného výcviku v pavilóne P3,  kde im majstri odbornej výchovy priamo počas vyučovacieho procesu prezentovali činnosti jednotlivých študijných odborov, spôsob vyučovania odborného výcviku a vyučovacie metódy, ktoré využívajú. Návštevníci mohli vidieť žiakov pracovať, ale aj diskutovať o ich práci a vypočuť si ich názory. Vo vybraných učebniach teoretického vyučovania v Pavilóne D1 mohli našich žiakov vidieť počas vyučovania slovenského a anglického jazyka, informatiky, odborných grafických,  technických a ekonomických predmetov. Mohli si tiež vyskúšať programovanie hravou formou a čakali na nich aj fyzikálne pokusy, hlavolamy, maľba alebo premietanie videí a kybernetická bezpečnosť. Prehliadku ukončili v zborovni, kde dostali všetky potrebné informácie o študijných odboroch, projektoch, úspešnosti absolventov, prijímacích pohovoroch a ďalších aktivitách a možnostiach, ktoré škola ponúka.

Tí zo vzdialenejších miest sa mohli zúčastniť aj prehliadky Školského internátu. A bolo ich naozaj neúrekom. Z viac ako štyristo návštevníkov z blízkeho aj vzdialenejšieho okolia pricestovali rodičia so svojimi deťmi aj z Hurbanova, Nitry, Topoľčian, Levíc, Vrábeľ, Novák, Prešova, Hnúšte, Suchej Hory, Partizánskeho, Prievidze, Rimavskej Soboty, Brezna, Novej Bane, Lučenca a ďalších miest. A vďaka čomu sa môžeme tešiť takémuto záujmu? No predovšetkým vďaka dobrému menu školy, atraktívnym a jedinečným študijným odborom, pútavej webovej stránke a dobrej propagácii. A čo najviac zaujalo tohtoročných návštevníkov? Za všetkých prinášame aspoň jednu  odpoveď: „Páčilo sa nám všetko. Prezentácia v zborovni, škola, žiaci, ktorí nás sprevádzali a celkový prístup a prejav učiteľov. Hoci všetko bolo rýchle, dozvedeli sme sa  všetko, čo sme potrebovali a chceli vedieť, zvyšok sme sa dozvedeli od nášho usmiateho a komunikatívneho sprievodcu“.  Mená týchto žiakov nevieme (odpovede získal Matúš Melicherčík, II. E), ale ich slová sú  určite veľmi dôležitou spätnou väzbou našej práce.

V poobedných hodinách postupne všetko utíchlo a po 14:00 hod. sa vydali na cestu späť aj poslední návštevníci.  Ďalší deň otvorených dverí máme za sebou a už sa budeme tešiť, keď našich hostí opäť uvidíme na prijímacích pohovoroch.

Autor: Bc. Vlasta Vilhanová, majsterka OVY

Foto: žiaci SOŠ IT, Tajovského 30, Banská Bystrica