Vianočný kvíz žiakov I. E triedy

Opäť sa blížia Vianoce a túto vianočnú atmosféru cítiť aj v priestoroch našej školy. Netvorí ju však len vianočná výzdoba, ale aj radosť v našich srdciach, ktorú v tomto období každoročne pociťujeme.  Aj preto úlohou pracovníkov marketingu z I. E na poslednom odbornom výcviku bolo pripraviť si vianočný program pre svojich spolužiakov, klientskych manažérov pošty.  Ich rozhodnutím bolo preveriť znalosti spolužiakov zo sledovania vianočných rozprávok a filmov, ale tiež z textov vianočných piesní. S pripravenou prezentáciou, na hlavách s mikulášskymi čiapkami alebo sobími rohami, s vianočnou atmosférou vytvorenou svetlom sviečky, mohli privítať svojich spolužiakov.

„Keď vošli do našej učebne spoločne s ich pani majerskou Erikou Zádrapovou, my sme už na nich čakali v upravenom prostredí učebne a  s mikulášskymi čiapkami na hlavách. Spolužiačka Dominika Jobová ich privítala  a oboznámila ich s pravidlami. Prezentácia sa spustila a prvou otázkou bolo podľa fotografie  uhádnuť Kevina z filmu Sám doma. V druhej časti kvízu hádali názvy filmov alebo rozprávok a tretia časť bola zameraná na doplnenie textu vianočnej piesne, či už slovenskej alebo anglickej. Spolužiakom to išlo veľmi dobre a nakoniec sme odmenili aj tých najšikovnejších. Darčeky od nás si odniesol Filip Jozef Hegyi, Martin Olej a Lucia Strečková,“ zhodnotili svoju aktivitu Peter Kurtz a Ján Šimčík.

Dominika Jobová, ktorá sa stala moderátorkou podujatia, na záver povedala: „Posledný odborný výcvik v tomto roku sme si chceli spoločne užiť. Preto sme pre našich spolužiakov - poštárov pripravili vianočný kvíz. V ňom si mohli preveriť svoje znalosti o vianočných rozprávkach a pesničkách. Išlo im to veľmi dobre a troch najlepších sme odmenili. Na záver sme si spolu zaspievali Tichú noc a týmto sme si vlastne popriali krásne sviatky a šťastný nový rok.  Bolo to také vianočné a krásne.“

A ja vám na záver želám, nech kúzlo Vianoc vo vašom živote trvá počas celého ďalšieho roka, pretože už teraz všade cítiť vianočný čas. Čas pokoja, radosti a lásky. Aspoň také by malo byť najkrajšie obdobie v roku. Tak majme srdcia plné lásky, pokory, radosti a štedrosti. Šťastné a veselé!

Autor: Bc. Vlasta Vilhanová, majsterka OVY

Foto: Bc. Vlasta Vilhanová, majsterka OVY