Literárno-historická exkurzia Sereď - Nitra

Dňa 9. 11. 2023 sa žiaci II. A, III. A a IV. A zúčastnili literárno-historickej exkurzie v mestách Sereď a Nitra. Múzeum holokaustu v Seredi bolo prvou zastávkou našej exkurzie, kde si žiaci najskôr vypočuli pútavú prednášku na tému „Holokaust a deti“ a neskôr sa zúčastnili na prehliadke expozície spolu s výkladom k danej tematike. Druhou zastávkou bola historická Nitra a návšteva hradu, kde mali žiaci možnosť komentovanej prehliadky. Pozreli si hradný areál s nádvoriami, Katedrálu sv. Emerána, Diecézne múzeum a výstup na katedrálnu vežu so sprievodcom. Na záver exkurzie dostali žiaci rozchod v OC Mlyny. Nadobudnuté informácie a hlavne osobný zážitok zo stretu s históriou tak, ako nám ju predkovia zanechali, bolo fundamentálne pri snahe budovať historické povedomie žiakov a oboznámiť ich s dôležitými míľnikmi a dôsledkami nielen našej histórie.

Autor článku: Mgr. Zuzana Zajacová