Burza informácií

Dňa 5. 10. 2023 sa naša škola zúčastnila Burzy informácií v Rimavskej Sobote, ktorú organizoval ÚPSVaR v RS. Vybraní žiaci a učitelia prezentovali jednotlivé odbory našej školy. Tradične najväčší záujem o štúdium prejavili žiaci v odboroch 2571 K správca inteligentných a digitálnych systémov a 3447 K grafik digitálnych médií. Veľmi dobre však v konkurencii iných škôl obstáli aj odbory 2682 K mechanik počítačových sietí a 3778 K technik informačných a telekomunikačných technológií. Obzvlášť nás veľmi teší prejavený záujem o ponúkané ekonomické odbory. 3795 K klientsky manažér pošty, ktorý má u nás dlhoročnú tradíciu a sme jednou z mála škôl na Slovensku, ktorá ho ešte ponúka, a tiež pripravovaný odbor, ktorý by mal byť otvorený od septembra 2024, a to 6327M ekonomické a administratívne služby v podnikaní, blok 03 - obchodné a marketingové služby. Týmto tiež všetkých pozývame na Deň otvorených dverí, ktorý ako vždy plánujeme zrealizovať na Mikuláša 6. 12. 2023. Práve v tento deň budete mať možnosť vidieť priestory školy, jej technické vybavenie, stretnete sa s jej učiteľmi a žiakmi, ktorí vám veľmi radi zodpovedajú všetky vaše otázky. Tešíme sa na vás.

Autor článku: Ing. Vladimír Cipov, PhD

Foto: Archív SOŠ IT