Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

V rámci rozvoja čitateľskej gramotnosti a zároveň preverenia si vedomostí a schopností zo slovenského jazyka sa aj v tomto školskom roku zapojili žiaci našej školy do Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry.

Školské kolo sa konalo 20. 12. 2021 formou online testu. Školského kola sa zúčastnilo spolu 10 žiakov. Päť žiakov druhého ročníka súťažilo v kategórii B a päť žiakov štvrtého ročníka sa zapojilo do kategórie A. Hlavne štvrtáci si mohli v 35-minútovom online teste preveriť svoje vedomosti a čitateľské zručnosti nadobudnuté počas štvorročného štúdia. Do krajského kola súťaže postúpila žiačka II. E triedy, Táňa Zgútová.

Tánička reprezentovala školu v krajskom kole, ktoré sa konalo dňa 11. 2. 2022, opäť online formou. Súťažiacich v krajskom kole bolo 17. Z nich bolo len 9 žiakov úspešných a z tých 9 žiakov skončila naša súťažiaca na krásnom 6. mieste.

Srdečne gratulujeme...

Autorka: Mgr. Zuzana Zajacová