SIDS prezentácie záverečných prác

V utorok 15. 6. 2021 sa na našej škole uskutočnila slávnostná prezentácia ročníkových projektov žiakov odboru správca inteligentných a digitálnych systémov. Ich úlohou bolo spracovať zadanie vo vybranej oblasti ako napr. programovanie, IoT, grafické systémy, počítačové siete a počítačové systémy. Ide o žiakov nového odboru, ktorý je na trhu práce momentálne veľmi žiadaný, s vysokou pravdepodobnosťou uplatnenia žiakov po jeho skončení. Na to, že sú to žiaci 1. ročníka, ba čo viac, väčšinu školského roka strávili doma na dištančnom vzdelávaní, preukázali vynikajúce vedomosti, zručnosti a kreativitu pri spracovaní pridelených tém. Viaceré z nich je možné prirovnať aj k úrovni prác v rámci Stredoškolskej odbornej činnosti, kde s účasťou týchto žiakov v budúcnosti aj počítame. Preto by sme radi vyslovili spokojnosť s ich prístupom k štúdiu a popriali im do nasledujúceho študijného obdobia veľa šťastia, nech sú plní elánu, nech ich štúdium hlavne baví, pretože len vtedy, ak je štúdium a práca pre človeka koníčkom, tak môže dosahovať takto dobré výsledky.

Autor: Ing. Vladimír Cipov, PhD.