Spolupráca pracovníkov marketingu so spoločnosťou CBRE pokračuje aj v tomto školskom roku

Prieskum trhu a nástroje marketingovej komunikácie už niekoľko rokov realizujeme so žiakmi študijného odboru pracovník marketingu z druhého a tretieho ročníka v reálnych podmienkach partnerských firiem. Jednou z nich je aj spoločnosť CBRE s. r. o., ktorá spravuje nákupné centrum Europa v Banskej Bystrici a je  celosvetovo najväčším poskytovateľom služieb v oblasti komerčných realít a investícií. A práve táto spoločnosť vytvára zázemie pre našich žiakov a umožňuje im získavať praktické zručnosti priamo v podmienkach ich spoločnosti.

Nakoľko sme sa na spolupráci dohodli aj v tomto školskom roku, zišli sme sa vo štvrtok 21. 9. 2023 na spoločnom brífingu, cieľom ktorého bolo dohodnúť podmienky prieskumu trhu, reklamy, podpory predaja, PR podujatia a aj osobného predaja. Na správe centra CBRE však nemali voľné priestory v zasadacej miestnosti, preto sa  stretnutie s Mgr. Romanou Dorotovičou, Marketing Koordinátorkou, uskutočnilo v improvizovaných  podmienkach v rôznych priestoroch   nákupného centra, kde žiaci prediskutovali najdôležitejšie podmienky spolupráce, prezentovali svoj plán a získali mnoho ďalších informácií, ktoré budú vo svojej práci využívať.  A možno práve toto neformálne prostredie prispelo k väčšej otvorenosti žiakov. Svedčia o tom aj slová Matúša Melicherčíka z II. E: „Návšteva ESC v Banskej Bystrici bola pre nás vzrušujúcim zážitkom. Toto nákupné centrum je známe rozmanitosťou obchodov a stravovacích možností a my sme mali výnimočnú príležitosť diskutovať s marketingovou koordinátorkou spoločnosti CBRE, ktorá ESC spravuje. Jej vízia pre hodnotenie foodcourtového oddelenia nás inšpirovala pri príprave dotazníka, ktorý bude slúžiť na získavanie názoru návštevníkov. Hoci Europa Shopping Center ponúka bohatý výber reštaurácií a stánkov vo svojom foodcourte, čo robí túto časť nákupného centra veľmi dôležitou pre návštevníkov, rozhodli sa tieto priestory rozšíriť. Spolu s našou pani majsterkou a  Romanou Dorotičovou sme získali cenný návod na tvorbu dotazníka, ktorý im pomôže lepšie pochopiť názory návštevníkov foodcourtového oddelenia a prispeje  k neustálemu zlepšovaniu tohto nákupného komplexu. Za čas a rady, ktoré nám poskytla, sme jej veľmi vďační.“

Prinášame aj pohľad Emy Vrábľovej z III. E: „Po minuloročnej úspešnej spolupráci so spoločnosťou  CBRE sme sa aj tento rok rozhodli osloviť pre spoluprácu práve túto spoločnosť. Tento rok sa budeme venovať téme využitia nástrojov marketingovej komunikácie v reálnych podmienkach, čo znamená vytvorenie reklamy, programu podpory predaja, osobného predaja a v neposlednom rade zorganizovania  PR podujatia. Darčeková karta, na ktorú sa budeme pri týchto činnostiach zameriavať,  je vlastne jediným produktom spoločnosti. Najskôr sme vytvorili vhodný slogan, ktorý sme potom poslali do spoločnosti CBRE na schválenie.  So zástupkyňou spoločnosti CBRE, s. r. o. sme sa  dohodli na podmienkach a na predbežnom návrhu reklamného letáku,  PR podujatie by malo byť zamerané na pomoc zvieratkám v  kontaktnej Zoo.  Program podpory predaja bude tvoriť  navýšenie kreditu pre zákazníkov a osobný predaj si vyskúšame priamo počas vianočnej kampane.  Všetci sme sa tam veľmi dobre cítili, sme plní očakávania a veľmi sa na túto spoluprácu tešíme. Sme veľmi radi, že nám škola umožňuje vyučovanie priamo v reálnych spoločnostiach, pretože je to oveľa zaujímavejšie!“

Verím, že aj tieto projekty dotiahneme do úspešného konca a žiaci budú môcť dosiahnuté výsledky hrdo prezentovať nielen pred spolužiakmi, vedením školy, ale aj pred manažérmi spoločnosti CBRE, s. r. o.

Autor článku a foto: Bc. Vlasta Vilhanová, majsterka OV

Foto: Matúš Melicherčík, II. E a Róbert Mydlo, III. E