Finančné poradenstvo z OVB Slovensko

„Dnes sme mali na odbornom výcviku možnosť vypočuť si prezentáciu pána majstra Viktora Kováčika, ktorý je zároveň bývalým žiakom našej školy. Tiež vyštudoval odbor pracovník marketingu a počas odbornej praxe pracoval v OVB Slovensko. Po maturite si zriadil  živnosť a finančnému poradenstvu sa venuje profesionálne. Dnes nám predstavil svoju prácu ako jednu z možností podnikania v oblasti, pre ktorú sa pripravujeme. Pracuje teda v spoločnosti, ktorá sa zaoberá poskytovaním finančných riešení pre svojich klientov podľa ich individuálnych potrieb. Porozprával nám o svojich doterajších skúsenostiach a aj od neho sme dostali niekoľko užitočných rád. Hovoril nám, že peniaze pre neho nie sú na prvom mieste, ale práve spokojnosť klientov, ktorá je podľa neho najdôležitejšia. Dozvedeli sme sa aj to, že životné poistenie je dôležitejšie ako poistenie majetku. Zopakovali sme si tiež Maslowovu pyramídu potrieb a zistili sme, že existuje aj finančná pyramída. Dal nám tiež radu, že by sme mali svoje zarobené peniaze rozumne investovať a mali by sme mať finančnú rezervu vo výške 3 až 6 mesačných platov. Táto rezerva nám dá pocit istoty v prípade straty príjmu. Mladí ľudia míňajú peniaze na mobily, oblečenie a iné spotrebné veci, ale zabúdajú si vytvárať finančnú rezervu. Myslíme si, že táto prezentácia bola veľmi zaujímavá a poučná, a sme radi, že sme sa opäť mohli dozvedieť niečo nové.“   Zhodli sa spoločne Tatiana Vozárová  a Barbora Pántiková.

A Adam Hruška dodáva: „Dnes sme absolvovali ďalšiu prezentáciu o možnostiach podnikania v podaní  majstra odbornej výchovy Viktora Kováčika a bolo vynikajúce, že sme sa  jednak dozvedeli viac o práci vo finančnej oblasti, v ktorej pracuje, a jednak to bolo veľmi zaujímavé.  Rozšírilo mi to môj pohľad na finančnú gramotnosť a pán majster to veľmi pekne prezentoval, takže som to pochopil a som rád, že som sa mohol dozvedieť opäť niečo nové. Hovoril o spoločnosti OVB a ja som zistil jednu veľmi podstatnú vec, a to,  že mať usporiadané financie je v živote viac než potrebné. O tom, aké sú financie zaujímavé, som už niečo vedel a  som vďačný za tieto prezentácie, ktoré môžeme mať v škole, preto že sa môžem priučiť novým veciam. V nasledujúcom živote ich určite využijem. O tom, že nás téma  zaujala, svedčí aj to, že sa  veľa spolužiakov  zapájalo svojimi otázkami.  Páčilo sa mi, keď rozprával o svojich začiatkoch už počas štúdia, ako sa mu darilo vtedy a ako sa vypracoval. Zaujímavé je tiež vidieť to, že keď sa človek snaží dosiahnuť svoje ciele, ide si za nimi, až sa mu to nakoniec podarí. Pochopil som aj to, že v živote je dôležité mať poriešené poistky,  šetrenie a ostatné finančné záležitosti. Som rád, že  môžeme už na škole byť vedení aj týmto smerom. Teším sa na ďalšie podnetné workshopy.“

Autori: Tatiana Vozárová, Barbora Pántiková, Adam Hruška zo IV. E
Foto: Barbora Pántiková, IV. E