Európsky festival Noc výskumníkov 2023 (ESC) Banská Bystrica

Dňa 29. 9. 2023 bol v nákupnom centre v Banskej Bystrici slávnostne otvorený Európsky festival vedy pod názvom Noc výskumníkov. Keďže ide o výnimočnú udalosť, pán učiteľ Slotta vymyslel, že by sme na tomto podujatí určite nemali chýbať . O 9:00 hod. sme vyrazili zo školy a vybrali sme sa smerom k Európe SC. O pár minút sme boli v nákupnom centre, ktoré bolo preplnené zvedavcami a žiakmi škôl z rôznych kútov Slovenska.  V Európe okrem obrovského davu ľudí sme videli vedecké stánky z rôznych oblastí vedy a techniky. Vystavovatelia patrili k bystrickej      Univerzite   Mateja   Bela,  Žilinskej   univerzite   a   taktiež z rôznych vzdelávacích inštitúcií a podnikov. Videli sme mnoho chemických pokusov ako napríklad pokus s farebnou vodou a jej premenou na inú farbu, čo sme si mali šancu aj vyskúšať, stánky s technikou ako sú napríklad tlmočnícke kabínky. No najväčším údivom pre nás bolo, ako jeden s vystavovateľov vedel pohybovať  dronom. Bola to super skúsenosť pre nás ako pre celú triedu a boli by sme radi, keby si na budúci rok pán učiteľ vybral práve nás .

Autor článku: kolektív I. A triedy