FLORBALISTI TRETÍKRÁT VÍŤAZI OKRESU, POSTUPUJÚ NA KRAJ

Dňa 28. 1. 2020 sa v Banskej Bystrici uskutočnilo okresné kolo vo florbale stredných škôl. Zúčastnilo sa ho 13 stredných škôl. V základnej skupine zdolali naši žiaci Gymnázium Andreja Sládkoviča a SOŠ hotelových služieb a obchodu, čo im zaručilo postup do finálového kola, kde sa 30. 1. 2020 stretli víťazi všetkých štyroch skupín. Za posledné tri roky sa im vždy podarilo postúpiť do krajského kola, dvakrát z prvého miesta a jedenkrát z druhého miesta v okrese. Naši žiaci dokázali obhájiť postup z okresného kola výbornými výkonmi aj v krajských kolách, kde vždy hrali finále o postup do celoslovenského kola, no doposiaľ sa  im to nepodarilo. Vo finále ich súper vždy zdolal o jeden gól, naposledy to bolo po samostatných nájazdoch. O herných zručnostiach našich žiakov niet pochýb, no pre víťazstvo v krajskom kole je potrebné podať aj mentálny výkon ako napr. nepodceniť súpera, plniť si svoje úlohy na pozíciách a hrať disciplinovane od začiatku až do konca stretnutia, a to bez ohľadu na výsledok a vývoj zápasu. V posledných zápasoch vo finále okresného kola dokázali popracovať aj na tejto stránke, čo sa bez pochýb prejavilo na jednoznačných dominantných víťazstvách v skupinách ako aj vo finálovom okresnom kole. Veríme, že dokážu tieto výkony zopakovať aj v  krajskom kole v Detve, ktoré sa odohrá 26. 3. 2020 a budú reprezentovať školu aj na celoslovenskej úrovni.

Školu v okresnom kole reprezentovali : Matúch, Dvorský, Kapustík, Míšek, Políček, Surma, Koreň, Výboh  pod vedením Mgr. Tomáša Trudiča, PhD.

VÝSLEDKY NAŠEJ ŠKOLY Z FINÁLE OKRESNÉHO KOLA :
SOŠ IT vs. Spojená škola, Školská 7      8 : 2
SOŠ IT vs. Obchodná akadémia            17 : 0
SOŠ IT vs Spojená športová škola         7 : 2
VÝSLEDKY NAŠEJ ŠKOLY V SKUPINE :
SOŠ IT vs. Gymnázium A. Sládkoviča    7 : 2
SOŠ IT vs. SOŠ HSO Školská 5                 8 : 1

Konečné poradie v okresnom kole vo florbale z 28. 1. a z 30. 1. 2020 v Banskej Bystrici, postúpili prvé dve družstvá :

1.

SOŠ IT Tajovského 30, B. Bystrica

2.

Spoj. škola Školská 7, B. Bystrica

Bez poradia

SPŠ J. Murgaša, Hurbanova 6, B. Bystrica

Gym. J. G Tajovského, J. G. Tajovského 25, B. Bystrica

Ev. gym., Skuteckého 5, B. Bystrica

Gym. A. Sládkoviča, J.A Komenského 18, B. Bystrica

Kat. gym. Š. Moysesa, Hurbanova 9, B. Bystrica

OA, J. G. Tajovského 25, B. Bystrica

SOŠ HSO, Školská 5, B. Bystrica

SOŠ Pod Bánošom 80, B. Bystrica

Spojená škola, Kremnička 10, B. Bystrica

SZŠ, J. G. Tajovského 24, B. Bystrica

Spojená športová škola. Trieda SNP 54, B. Bystrica

Banská Bystrica

Autor: Mgr. Tomáš Trudič, PhD.