Študijne oddelenie: 048/4341 222
Žiaci záujmového krúžku sa zúčastnili na 21. Veľtrhu cvičných firiem

Žiaci záujmového krúžku sa zúčastnili na 21. Veľtrhu cvičných firiem

Záujmový krúžok Cvičná firma pod vedením Ing. Karolíny Hukelovej funguje na našej škole už niekoľko rokov. A každý rok je žiakom, ktorí ho navštevujú, umožnené zúčastniť sa aj Veľtrhu cvičných firiem v Žiari nad Hronom. Na tomto podujatí si môžu cvičné firmy preveriť svoje podnikateľské schopnosti v širšej konkurencii a tiež získať nových obchodných partnerov či súťažiť o ceny za najlepšiu elektronickú prezentáciu cvičnej firmy, najlepší slogan cvičnej firmy, najlepší stánok, najlepšie logo cvičnej firmy a najlepší  katalóg cvičnej firmy.
Tento rok sa veľtrhu zúčastnilo sedem žiakov prvého ročníka študijného odboru pracovník marketingu a klientsky manažér pošty a jeden technik informačných a telekomunikačných technológií. Vysoká úroveň súťažiacich firiem vyvolávala pocit reality. A právom. Mohli sme si dať kávičku v kaviarni BOKAČA alebo sa dať nalíčiť v kozmetickom salóne Excelencia, zakúpiť si kožený výrobok v s. r. o. Čarovná ihla alebo módny doplnok v Podpolianskej etno móde. Bezpochyby zaujal aj nekonečný svet komunikácie Infinity Company, ktorý ponúkal mobilné telefóny, a ich do detailov zariadená predajňa vyvolávala pocit, že v predajni mobilných telefónov naozaj ste. Ja som však mala pocit, že tento stánok patrí našim pracovníkom marketingu mobilného operátora. Každý z nás si odtiaľ odniesol nejaké dojmy a tu sú aj tie, ktoré mali naši žiaci.

„Moje osobné pocity z veľtrhu boli veľmi pozitívne, páčilo sa mi, ako zamestnanci fiktívnych firiem navodili pocit, ako keby to bolo naozaj. Zakúpil som víkendový pobyt pre dve osoby v hoteli Independence, ktorý prevádzkovala SOŠ obchodu a služieb zo Zlatých Moraviec. Najviac sa mi páčil booking hotelovej izby, v ktorej mi predstavili rôzne alternatívy výberu s rôznymi cenami a dokonca aj výlety do miestnych pamätných zákutí. Mohol som si vybrať z katalógu  a na romantický jarný pobyt ponúkli aj zľavu 10 % z ceny. Nakoniec mi  vypísali objednávku, vypočítali sumu 186,30 € a ukončili sme rokovanie ako v normálnej firme.“ Tak toto zažil Martin Gombala a svoje pocity pridala aj Mária Šipulová: „Cvičná firma ma zaujala už na začiatku školského roka. Navštevovala som krúžok a tešila som sa na Veľtrh cvičných firiem. Neočakávala som však také množstvo stánkov a skvelých nápadov. Mali nielen vlastné vizitky a letáky, ale aj zľavové kupóny, kostýmy, výzdobu a mala som pocit, že som v skutočných firmách. Najviac sa mi páčil stánok All in, kde ponúkali rôzne služby, aby ľudia venovali viac času športu. Hovoril o tom aj ich slogan: „Nájdi šťastie v pohybe.“ Tu som si kúpila minigolfové ihrisko. Vybrala som si ho z ich ponuky v katalógu a ponúkli mi možnosť zriadiť si ho doma na záhrade. O tento pocit reality sa postarali žiaci Obchodnej akadémie zo Serede. Všetky stánky boli zaujímavé a už sa teším na ďalší rok, keď im predvedieme naše výrobky.“

„Ja som navštívila Veľtrh cvičných firiem v Žiari nad Hronom už druhýkrát a moje pocity boli veľmi pozitívne. Minulý rok boli tiež zaujímavé firmy, ale tento rok sa mi páčili omnoho viac. Mohli sme ochutnávať rôzne domáce koláčiky, ktoré chutili naozaj výborne. Žiaci boli veľmi príjemní a milí a páčil sa mi ich prístup, pretože to vyzeralo, ako keby tie firmy boli naozaj na trhu. Najviac sa mi páčila firma, ktorá vyrábala pracovné obleky a nezničiteľné rukavice, ktoré sme si mohli vyskúšať tak, že sme nimi chytali rozbité sklo. Veľtrh ma motivoval a priniesol mi nové skúsenosti, ktoré budem môcť využiť nielen v škole, ale aj v osobnom živote,“ pridáva sa aj Viktória Blahová a Viktor Kováčik dodáva: „Aj mne sa Veľtrh cvičných firiem páčil. Hneď po príchode sme natrafili na firmu, ktorá vyrábala koláčiky bez cukru. Ten nahradili prírodnými sladidlami. A mohli sme ich aj ochutnať v Cukrárni bez cukru z Nitry. Hneď vedľa nich sme si mohli osladiť život medovými dobrotami od firmy Včielka, s. r. o. z neďalekej Obchodnej akadémie na Tajovského 25 v Banskej Bystrici. Neskôr sme sa presunuli k ďalším firmám. Firmy boli podľa môjho názoru perfektné a prepracované. Atmosféru dopĺňali hudobné a tanečné vstupy. Ľudia boli príjemní a dotvárali ducha celého podujatia. Som rád, že som mohol byť súčasťou takejto akcie.“

Hlavné však je to, že tu naši žiaci našli inšpiráciu a tiež motiváciu usilovne pracovať a o rok sa do súťaže zapojiť.

Pripravila: Bc. Vlasta Vilhanová

Foto: Radoslav Mojžiš, I. C

 

 

Dnes je
04.12.2021
a meniny má Barbora
Srdečne gratulujeme a prajeme veľa študentských úspechov.