Študijne oddelenie: 048/4341 222
Koniec zdĺhavých právnych sporov: Apple a Google sa konečne dohodli

Koniec zdĺhavých právnych sporov: Apple a Google sa konečne dohodli

 

CUPERTINO - Apple a Google ukončili všetky patentové spory týkajúce sa inteligentných telefónov. Tým sa zároveň skončili všetky spory týkajúce sa operačného systému Android. Veľký patentový boj medzi Apple a Samsungom však pokračuje. Informovala o tom agentúra DPA.

Foto: ilustračné foto

 

Apple a výrobca mobilných telefónov Motorola, ktorý patrí Google, sťahujú vzájomné žaloby, uviedli v piatok (16.5.) večer oba koncerny. "Apple a Google sa dohodli, že ukončia všetky právne spory existujúce priamo medzi týmito dvomi spoločnosťami," uviedol hovorca Google Matt Kallman.

Právny spor sa začal v roku 2010, keď Motorola, ktorú kúpil Google, a Apple začali bojovať o patenty týkajúce a inteligentných telefónov, takzvaných smartfónov.

Koncerny navyše plánujú spoluprácu na reforme časti amerického patentového práva. Dohoda môže tiež predstavovať obrat v dlhoročnej patentovej vojne v odvetví, keďže Google stojí za operačným systémom Android, ktorý dominuje v segmente smartfónov.

Podľa informácií médií ani jeden z koncernov nedá druhému žiadne peniaze. Spoločnosti sa tiež na rozdiel od ukončenia iných podobných sporov nedohodli na vzájomnej výmene patentov.

 

Zdroj: topky.sk

 

 

GDM Blog - Aktuality z novýh médií

PM Blog - Aktuality

Dnes je
17.08.2019
a meniny má Milica
Srdečne gratulujeme a prajeme veľa študentských úspechov.

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok  nás kontaktujte:

 

Nájdite nás

Sme aj na sociálnych sieťach. Buď s nami v kontakte a klikni.