Študijne oddelenie: 048/4341 222

Spoločnosť Profesia vyhlásila výsledky ankety Najzamestnávateľ 2015. Ľudí na Slovensku oslovila spomedzi 87 firiem práve tá, ktorá má silnú značku, dlhodobú tradíciu a poskytuje zamestnancom pracovnú istotu a dobrý plat. Ktoré firmy sa ocitli v prvej desiatke? Slovákov zaujímajú najviac firmy v oblasti IT, obchodu a priemyslu. Kto sa stal Najzamestnávateľom v jednotlivých krajoch Slovenska?

Spoločnosť Profesia vyhlásila výsledky ankety Najzamestnávateľ 2015. Ľudí na Slovensku oslovila spomedzi 87 firiem práve tá, ktorá má silnú značku, dlhodobú tradíciu a poskytuje zamestnancom pracovnú istotu a dobrý plat. Ktoré firmy sa ocitli v prvej desiatke? Slovákov zaujímajú najviac firmy v oblasti IT, obchodu a priemyslu. Kto sa stal Najzamestnávateľom v jednotlivých krajoch Slovenska?

Slováci uprednostňujú zamestnávateľov najmä podľa značky a dobrého mena

Vo 4. ročníku prieskumu Najzamestnávateľ hlasovalo 10 527 respondentov, ktorí si vyberali najlepšieho zamestnávateľa spomedzi 87 firiem z ôsmich kategórií. Respondenti si najprv zvolili oblasť, v akej by chceli pracovať, a následne z firiem v danej oblasti zvolili pre seba najatraktívnejšieho zamestnávateľa. Okrem najúspešnejších firiem v jednotlivých odvetviach sme vytvorili desiatku najatraktívnejších zamestnávateľov na Slovensku.

Absolútnym víťazom ankety sa stala spoločnosť Volkswagen Slovakia, ktorá oproti minulému roku, kedy skončila na druhom mieste, postúpila na prvú priečku v rebríčku. Spoločnosť oslovila hlasujúcich najmä silnou značkou, pracovnou istotou, dlhodobou tradíciou firmy, a tiež platovým ohodnotením a benefitmi. Volkswagen bol TOP jednotkou najmä u ľudí vo veku od 35 do 45 rokov a rovnako ho vnímajú zamestnaní i nezamestnaní hlasujúci.

„Starostlivosti o zamestnancov venujeme veľkú pozornosť, čo dokazuje aj toto prestížne ocenenie. Od finančného ohodnotenia cez pracovné prostredie až po vzdelávanie a kariérne možnosti. Naši zamestnanci sú dôležitou súčasťou nášho úspechu,“ povedal Eric Reuting, člen predstavenstva pre personálnu oblasť VW Slovakia.

Na 2. mieste skončila spoločnosť Google Slovakia, na ktorej respondenti oceňovali silnú značku, možnosť realizácie a tvorivosti a tiež platové ohodnotenie a benefity. Google sa stal aj víťazom v kategórii IT/Telekomunikácie. Vysoko oceňovaný je v skupine ľudí vo veku 25 až 43 rokov.

„Spoločnosť Google si ľudia spájajú najmä so silnou značkou, ktorá je celosvetová. Pracujú u nás ľudia, ktorí chcú priniesť nové nápady a byť súčasťou nových technológií. Keď prijímame nového človeka, pozeráme sa aj na to, akým spôsobom obohatí náš tím a daný produkt, na ktorom bude pracovať,“uviedol Juraj Stankay, Industry Manager zo spoločnosti Google Slovakia.

Na 3. mieste skončila spoločnosť Pelicantravel.com, ktorá sa zároveň stala víťazom v kategórii Cestovný ruch, hoteliérstvo a gastronómia. Okrem toho, že ľudia na spoločnosti oceňujú najmä zaujímavú pracovnú náplň, dobré meno a kvalitné služby, TOP jednotkou sa stala najmä pre ľudí v Bratislavskom kraji a tiež u živnostníkov.

„Ocitnúť sa v prvej trojke je pre nás veľký úspech. Budeme sa snažiť aj naďalej. Ako zamestnávateľ sľubujeme najmä cestovanie, ktoré je zaujímavé pre mnoho ľudí, a tiež príjemné pracovné prostredie,“uviedla Michaela Horáčková, recruitment špecialistka zo spoločnosti Pelicantravel.com.

Slovákov zaujímajú najviac firmy v oblasti IT, obchodu a priemyslu

Slováci by chceli najviac pracovať vo firmách zaoberajúcich sa oblasťou: IT/Telekomunikácie, obchod a priemyselná výroba a stavebníctvo, za ktoré hlasovalo najviac respondentov.

Ženy chcú pracovať v oblasti obchodu, muži zase v IT a telekomunikáciách

Zaujímalo nás, aké by boli preferencie odvetví podľa pohlavia respondentov, ktorí sa zapojili do hlasovania v ankete Najzamestnávateľ. Až 25 % žien by najradšej pracovalo v oblasti obchodu. Ženy by tiež radi pracovali pre firmy v cestovnom ruchu i v oblasti IT a telekomunikácií. Muži sa viac zaujímali o technické odvetvia, a teda IT a telekomunikácie, priemysel a stavebníctvo a na tretej priečke by podľa nich skončil obchod. Pre ženy aj mužov sú pri voľbe zamestnávateľa dôležité najmä tieto atribúty: silná značka, dobré meno spoločnosti a zaujímavá pracovná náplň.

Ktoré firmy by ocenili v jednotlivých krajoch Slovenska?

Slováci od svojho zamestnávateľa očakávajú okrem silnej značky, dobrého mena a zaujímavej práce aj ďalšie atribúty. V Banskobystrickom a Prešovskom kraji ľudia od zamestnávateľa očakávajú aj kvalitné služby a produkty, pre ľudí v Nitrianskom kraji je dôležitá zase pracovná istota a dlhodobá tradícia firmy, to isté chcú aj ľudia v Trnavskom kraji. V Žilinskom kraji by mal zamestnávateľ poskytovať aj dobré finančné ohodnotenie a benefity.

Zdroj: www.profesia.sk

GDM Blog - Aktuality z novýh médií

PM Blog - Aktuality

Dnes je
19.01.2019
a meniny má Mário,Drahomíra
Srdečne gratulujeme a prajeme veľa študentských úspechov.

Venujte nám 2 %

Milí zamestnanci, rodičia a priatelia našej školy,

aj vy môžete podporiť Strednú odbornú školu informačných technológií. Každý jeden z vás môže prispieť. Stačí, ak vyplníte vyhlásenie, ktorým poukážete 2 % zo zaplatenej dane práve nášmu združeniu. Tlačivo s vyplnenými údajmi nášho združenia máte v prílohe tohto listu.

2 % z dane môže združeniu poukázať každý, kto má príjem. Chceli by sme vás preto poprosiť, aby ste sa o možnosti pomôcť našej škole porozprávali aj vašim blízkym (rodine, priateľom).

pdf

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok  nás kontaktujte:

 

Nájdite nás

Sme aj na sociálnych sieťach. Buď s nami v kontakte a klikni.