Študijne oddelenie: 048/4341 222
Futuristická stavba zasadená priamo do duše prírody v okolí japonského Nagana vás prenesie do roku 2035

Futuristická stavba zasadená priamo do duše prírody v okolí japonského Nagana vás prenesie do roku 2035

 

O tom, že krajina vychádzajúceho slnka je v niektorých aspektoch úplne na inej úrovni ako zvyšok sveta, vás dnes presvedčí aj pohľad na stavbu v okolí Nagana. é.

 

 

Ako som spomínal už v súhrne tých najkrajších interiérov z rôznych kútov sveta, tak Japonsko je krajina, ktorá ako jediná môže v mojich očiach architektúrou a dizajnom konkurovať nehnuteľnostiam zo Škandinávie. A tento fakt sa mi len a len potvrdil aj pri pohľade na povedzme futuristickú stavbu zasadenú priamo do duše prírody v okolí mesta, ktoré najmä naši českí bratia určite poznajú veľmi dobre, teda Nagana. Konkrétne navštívime oblasť nesúcu názov Karuizawa, v ktorej sa nachádza aj Shell House, ako znie názov projektu šikovných architektov a dizajnérov zo štúdia Artechnic architects.

 

Hravé meno stavby dokonale korešponduje aj s jej vzhľadom, pričom dokončená bola ešte v priebehu roka 2008 a môže sa pýšiť okrem unikátneho, respektíve veľmi nadčasového dizajnu aj úžasným prostredím všade navôkol, a to je v súčasnosti skutočne na nezaplatenie, že? Čo sa mi ale páči najviac na japonských stavbách a v podstate na väčšine sídiel z Ázie je fakt, že úžasne dokážu zakomponovať prírodu do svojich príbytkov, a to je aj prípad vyššie spomínaného projektu. A to som teraz nemyslel len les v širokom okolí nehnuteľnosti, ale celkové prepojenie a využitie veľkého množstva prírodných prvkov. Inak tomu samozrejme nie je ani v interiérovej časti, ktorej dominuje takmer výhradne drevo, funkčnosť, jednoduchosť alebo inak minimalizmus, a to nemohlo dopadnúť inak ako výborne. Teraz už ale môžete pokojne prejsť na sériu záberov nižšie, o ktoré sa postaral tím ľudí zo spoločnosti Nacasa & Parnters.

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: http://refresher.sk/

 

GDM Blog - Aktuality z novýh médií

PM Blog - Aktuality

Dnes je
14.12.2018
a meniny má Branislava
Srdečne gratulujeme a prajeme veľa študentských úspechov.

Venujte nám 2 %

Milí zamestnanci, rodičia a priatelia našej školy,

aj vy môžete podporiť Strednú odbornú školu informačných technológií. Každý jeden z vás môže prispieť. Stačí, ak vyplníte vyhlásenie, ktorým poukážete 2 % zo zaplatenej dane práve nášmu združeniu. Tlačivo s vyplnenými údajmi nášho združenia máte v prílohe tohto listu.

2 % z dane môže združeniu poukázať každý, kto má príjem. Chceli by sme vás preto poprosiť, aby ste sa o možnosti pomôcť našej škole porozprávali aj vašim blízkym (rodine, priateľom).

pdf

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok  nás kontaktujte:

 

Nájdite nás

Sme aj na sociálnych sieťach. Buď s nami v kontakte a klikni.