Študijne oddelenie: 048/4341 222
Nissan BladeGlider: Elektrická budúcnosť pre mladých?

Nissan BladeGlider: Elektrická budúcnosť pre mladých?

 

Nissan na autosalón do Tokia privezie dve naozaj významne svetové novinky. Prvou bude nepochybne dlho očakávaná a neustále spomínaná najvýkonnejšia verzia japonskej beštie, GT-R Nismo. O tom potom. Druhou novinkou však bude pomerne úplne netradičný elektrický športiak BladeGlider pre mladých zákazníkov.

Samozrejme, že všetku pozornosť bude priťahovať GT-R Nismo, avšak concept BladeGlider na tom nebude určite o nič horšie. Viceprezident Nissanu, Andy Palmer, nedávno vyhlásil, že modely Toyota GT86 a Subaru BRZ sú síce podľa automobiliek určené pre mladých zákazníkov, avšak podľa slov Andyho sú tak maximálne liekom na krízu stredného veku. No a teraz chápeme, ako to myslel. Nissan vidí budúcich mladých zákazníkov so športovým duchom skôr v netradičných, vyzývavých automobiloch s elektrickým pohonom, ako je práve BladeGlider Concept. Ten ponúka úzku, aerodynamickú prednú časť, ktorá je široká len jeden meter. Vzadu je už všetko po starom, avšak v útrobách vozidla sa nachádzajú netradične usporiadané tri miesta. Vodič je vysunutý dopredu, ako je to v prípade McLarenu F1.

Karoséria je vyrobená z plastov vystužených karbónom. Elektromotory majú svoje miesto v zadných kolesách, čo výrazne šetrí miesto. Testovacie exemplára majú vraj excelentné, nízke ťažisko a grip vozidla je neuveriteľný. Technici však dodávajú, že je otázne, do akej miery bude možné tento úplne nový typ vozidiel ponúkať mladým zákazníkom, keďže sa bude jednať o vyššie ceny než v prípade spoločného modelu "Toyobaru". Ceny však budú nižšie než v prípade modelu 370Z. Uvidíme časom.

Vedel by si si predstaviť v niečom takom jazdiť ty?

Zdroj: refesher.sk

GDM Blog - Aktuality z novýh médií

PM Blog - Aktuality

Dnes je
19.01.2019
a meniny má Mário,Drahomíra
Srdečne gratulujeme a prajeme veľa študentských úspechov.

Venujte nám 2 %

Milí zamestnanci, rodičia a priatelia našej školy,

aj vy môžete podporiť Strednú odbornú školu informačných technológií. Každý jeden z vás môže prispieť. Stačí, ak vyplníte vyhlásenie, ktorým poukážete 2 % zo zaplatenej dane práve nášmu združeniu. Tlačivo s vyplnenými údajmi nášho združenia máte v prílohe tohto listu.

2 % z dane môže združeniu poukázať každý, kto má príjem. Chceli by sme vás preto poprosiť, aby ste sa o možnosti pomôcť našej škole porozprávali aj vašim blízkym (rodine, priateľom).

pdf

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok  nás kontaktujte:

 

Nájdite nás

Sme aj na sociálnych sieťach. Buď s nami v kontakte a klikni.