Európsky týždeň boja proti drogám

Od 26. 11. 2018 do 29. 11. 2018 sa konal na Slovensku Európsky týždeň boja proti drogám. V stredu 28. 11. 2018 na našu školu zavítala MUDr. Gabriela Rakická. Na jej prednáške sa zúčastnili žiaci II. E a III. A triedy. Prednáška bola o závislosti  na drogách, alkohole, gemblerstve. Najviac sa nám páčilo, že pani MUDr. Rakická hovorila o tejto problematike jednoducho, ale zároveň zaujímavo. Postupne sa dostala aj k jednotlivým drogám, ako sú napríklad marihuana, heroín, kokaín, LSD a veľa ďalších. Jej cieľom bolo odradiť nás od užívania omamných látok. Zároveň nám ukázala situáciu, ako sa zachovať pri pohľade na človeka, ktorý dostal kŕč v podobe epileptického záchvatu. Nakoniec nám pustila video, kde bolo zhrnutie celej prezentácie. Veľmi nás to zaujalo a odniesli sme si mnoho nových informácií.

Soňa Vieriková a Mária Strelníková z II. E

19.01.2019