Študijne oddelenie: 048/4341 222
Regionálna fotosúťaž v Lučenci

Regionálna fotosúťaž v Lučenci

Už po tretí krát sme sa s grafikmi zúčastnili regionálnej fotosúťaže pre stredné odborné školy vyučujúce odbor GDM, ktorú aj tento rok pripravila a srdečne nás pozvala Stredná odborná škola technická v Lučenci. Témou bol kreatívny portrét. Atmosféra sa niesla v priateľskom a humornom duchu rozhovorov a výmeny skúseností. Súťažný tím tvorilo celkovo osem žiakov zo štyroch škôl - hostiteľskej školy, SOŠ v Tisovci, SOŠ Veľkého Krtíša a našej školy. Účastníci kreatívne riešili zadanú tému a k dispozícii mali dve pekné modelky z miestnej školy. Našu školu reprezentovali žiaci III. B Matej Pobežal a Adrián Zelienka pod vedením majstra odbornej výchovy Mgr. art. Petra Lukáča. Po milom uvítaní a registrácii účastníkov nasledovala príprava techniky, konzultácie k stanovenej téme a rozdelenie žiakov do skupín. Žiaci najprv prejavili vedomosti v krátkom písomnom teste a nasledovalo praktické fotenie, pri ktorom bol pre dvojicu žiakov vymedzený čas 40 minút na prípravu techniky a samotnú tvorbu. Nasledovala úprava, retuš fotiek a výstup v podobe dvoch snímok od každého žiaka. Päť členná porota hodnotila: celkový dojem, správne zaostrenie, kompozíciu a výrez, tonalita pleti, množstvo šumu a detailov, adekvátnosť retuše, splnenie základných technických kritérií. Krátko po obede nasledovalo slávnostné vyhodnotenie výsledkov, ktorého sa zúčastnil aj riaditeľ odboru školstva na VUC Banská Bystrica Mgr. Miroslav Martiš. Po gratuláciách a oceneniach prišlo veľmi chutné prekvapenie v podobe veľkej hostiny tamojšieho školského šéfkuchára. Úspech sme síce nezožali taký ako by si každý želal, ale naši žiaci veľmi statočne zabojovali a v danej situácii vydali zo seba všetko.

Odchádzali sme s veľmi dobrými pocitmi a sme veľmi radi a nesmierne si vážime vynaloženú starostlivosť a ochotu miestnych ľudí, ktorí sa o nás postarali.

 

GDM Blog - Aktuality z novýh médií

PM Blog - Aktuality

Dnes je
25.08.2019
a meniny má Ľudovít
Srdečne gratulujeme a prajeme veľa študentských úspechov.

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok  nás kontaktujte:

 

Nájdite nás

Sme aj na sociálnych sieťach. Buď s nami v kontakte a klikni.