Rozlúčka so štvrtákmi

Píše sa 11. máj 2018. Poviete si, deň ako každý iný, nie však pre každého. V tento deň sa prišli rozlúčiť so svojou strednou školou žiaci štvrtých ročníkov. Spolu päť tried: IV. A, IV. B, IV. C, IV. D a IV. E. Nastal ten deň, keď si mohli povedať „Zbohom buď škola“.

V slávnostnom duchu sa žiaci rozlúčili s pánom riaditeľom, Ing. Štefanom Baloghom, zástupcami vedenia školy a triednymi učiteľmi. Rozlúčku otvorila príhovorom p. učiteľka Mgr. Janette Lunevová. Po nej  nasledoval príhovor pána riaditeľa, ktorý žiakom poďakoval za to, že si vybrali práve túto školu a vyzval ich, aby na svojich učiteľov nezabudli a ozvali sa, ako sa im darí.

Potom nasledovalo odmeňovanie žiakov, ktorí našu školu usilovne reprezentovali, či už v rôznych súťažiach, alebo výborným prospechom a vzorným správaním. Odmenení boli viac ako dvadsiati žiaci, a to zaujímavými cenami (diplomy, hrnčeky, darčekové poukážky a iné).

Akonáhle boli ceny odovzdané, prišla odmena pre učiteľov a vedenie školy. Žiaci po slovnom poďakovaní odovzdali svojim triednym učiteľom, pánovi riaditeľovi, ako aj zástupkyni pre TV, OVY a zástupcovi pre ekonomický úsek kytice.

Po slávnostnom ukončení štúdia už pripadla len jedna povinnosť žiakom, oznámiť túto novinku „svetu“. Poriadnym spevom a krikom prešli triedami, ulicami. Za svoj spev si „vyžobrali dukátik“ a na záver umiestnili svoje tablo do výkladu, tak ako tradície kážu...

A bol koniec... respektíve začiatok usilovného učenia sa, začal totiž akademický týždeň.

a meniny má Agnesa