SPORENIE, INVESTOVANIE, FINANČNÁ SLOBODA

Dňa 26. 04. 2018 Ing. Jana Crmanová z OVB Allfinanz Slovensko priblížila žiakom IV. E/PM  formou prezentácie nebankové finančné inštitúcie, medzi ktoré patria aj investičné a podielové fondy, penzijné (dôchodkové) fondy. Vysvetlila im rozdiely medzi I., II. a III. pilierom starobného dôchodkového sporenia.

Nasledujúci týždeň, konkrétne 03. 05. 2018, navštívili žiaci kanceláriu OVB Allfinanz Slovensko, kde si mali možnosť zahrať hru „Finančná sloboda“. Hra simuluje slovenský trh. Hráči prechádzajú v hre rôznymi životnými situáciami a usilujú sa dosiahnuť stanovené ciele. Získavajú skúsenosti z 30 rokov aktívneho života a postupne prichádzajú na to, čo mali robiť lepšie a aký vplyv mali ich rozhodnutia na ich celkovú dosiahnutú finančnú situáciu.

Finančná hra žiakom priniesla okrem zábavy skúsenosti, ako získať kontrolu nad svojimi financiami, poznať chyby, ktorým sa môžu počas života vyhýbať, naučiť sa rozoznávať drahé a nepotrebné finančné produkty.

Autorka článku a foto: Mgr. Ľudmila Weissová

21.09.2018