Študijne oddelenie: 048/4341 222
GRAFICI ABSOLVOVALI PRIESKUM ŠTUDENTSKÝCH PRÁC NA AKADÉMII UMENÍ V BANSKEJ BYSTRICI

GRAFICI ABSOLVOVALI PRIESKUM ŠTUDENTSKÝCH PRÁC NA AKADÉMII UMENÍ V BANSKEJ BYSTRICI

Hovorí sa: „Inšpirácie nie je nikdy dosť a raz vidieť je lepšie než stokrát počuť.“ Pre mladého grafika je dôležité všímať si vizuálne prejavy okolo seba a taktiež si všímať tvorivé myslenie mladých žiakov a študentov s podobným zameraním. Aj z toho dôvodu žiaci odboru GDM spolu s pedagógmi navštívili počas vyučovania odborného výcviku zimný semestrálny prieskum Vysokej školy Akadémie umení v Banskej Bystrici, aby sa inšpirovali výsledkami tvorivého myslenia a činnosti študentov z odborov „Grafiky“, „Intermédií a digitálnych médií“, „Maľby“ a „Sochárstva a priestorovej tvorby“.

Ateliéry Grafiky a maľby boli pre našich grafikov opäť najatraktívnejšie, no rovnako zaujímavé a nápadmi preplnené boli prvácke prípravné ateliéry, kde mali možnosť vidieť na jednom mieste asi najviac nápadov prezentovaných v najrôznejších výtvarných formách od skicárov až po prepracované grafické listy, koláže, asambláže, objekty a priestorové inštalácie. Skrátka, bolo sa na čo pozerať, bolo nad čím uvažovať a v každom rožku sme videli „trošku“ umenia. Na výstave mohli žiaci využiť možnosť opýtať sa priamo študentov jednotlivých odborov na všetko, čo ich zaujímalo. Tí im ochotne porozprávali o svojich prácach, tvorivých postupoch a problémoch, či o živote na škole. Podobné akcie sú vždy priestorom pre plodné debaty plné obdivu, dohadov, kritiky a otázok. Najpodstatnejšie je však to, že človek vždy odchádza s rozšíreným obzorom myslenia a lepšie motivovaný pre tvorbu. Určite bude rovnako zaujímavý aj letný prieskum, na ktorý sa už teraz tešíme.

Autor a foto: Mgr. art. Peter Lukáč

 

 

GDM Blog - Aktuality z novýh médií

PM Blog - Aktuality

Dnes je
19.01.2019
a meniny má Mário,Drahomíra
Srdečne gratulujeme a prajeme veľa študentských úspechov.

Venujte nám 2 %

Milí zamestnanci, rodičia a priatelia našej školy,

aj vy môžete podporiť Strednú odbornú školu informačných technológií. Každý jeden z vás môže prispieť. Stačí, ak vyplníte vyhlásenie, ktorým poukážete 2 % zo zaplatenej dane práve nášmu združeniu. Tlačivo s vyplnenými údajmi nášho združenia máte v prílohe tohto listu.

2 % z dane môže združeniu poukázať každý, kto má príjem. Chceli by sme vás preto poprosiť, aby ste sa o možnosti pomôcť našej škole porozprávali aj vašim blízkym (rodine, priateľom).

pdf

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok  nás kontaktujte:

 

Nájdite nás

Sme aj na sociálnych sieťach. Buď s nami v kontakte a klikni.