Vybavovanie reklamácií a vedenie obchodného rozhovoru v predajni Orange Slovensko

Akým spôsobom vedú obchodný rozhovor, resp. manuál predajného procesu a spôsob vybavovania reklamácií, prezentoval žiakom I. E triedy aj manažér špecializovanej predajne Orange Slovensko na námestí SNP 17 v Banskej Bystrici, Dávid Slivka.

Aj napriek tomu, že o návštevníkov predajne nebola núdza, našiel si čas a všetkých nás privítal priamo na svojom pracovisku. Okrem spôsobu, akým zamestnanci predajne postupujú pri predaji produktov spoločnosti Orange, žiakom priblížil aj humorné situácie, ktoré každodenne v predajni so zákazníkmi zažívajú. Tie majú spísané na nástenke a zamestnancom, ktorí okolo prechádzajú, vyvolávajú úsmev na tvári. Možno práve táto skutočnosť im pomáha zvládať stresové situácie.

V ďalšej časti prezentácie sme sa upriamili na spôsob vybavovania reklamácií. Dozvedeli sme sa, že každá značka má svoj vlastný autorizovaný servis. Spôsob prijatia reklamácie demonštroval prijatím fiktívnej reklamácie na účastníka spomedzi nás, ktorú po vytlačení dokumentov následne zrušil. Dozvedeli sme sa tiež o možnosti poistenia produktov Orange hneď pri ich zakúpení. Pridal aj príhodu so zákazníkom, ktorý si nechcel telefón poistiť a hneď pri odchode z predajne mu spadol a rozbil sa. Samozrejme, chcel ho poistiť dodatočne, čo sa mu však už nepodarilo.

Žiaci I.  E tak opäť získali nové poznatky a skúsenosti a od pána vedúceho aj darček – kalendár na rok 2018.

Autorka: Bc. Vlasta Vilhanová

Foto: Patrik Kalianko, I. E