Študijne oddelenie: 048/4341 222
Prváci v galérii

Prváci v galérii

Žiaci prvého ročníka odboru grafik digitálnych médií navštívili edukatívnu výstavu s názvom Od bodu k pamäťovej stope v Stredoslovenskej galérii v Banskej Bystrici. Témy a učivo, ktorému sa venujú teoreticky i prakticky v začiatkoch štúdia, tak bolo doplnené o zážitok z prezentácie v galérii. Bod, línia, škvrna, plocha, farba, objem ako základné výtvarné vyjadrovacie prostriedky tu mali žiaci možnosť sledovať v dielach domácich i zahraničných výtvarníkov z rôznych období a v rozličných žánroch. Výnimočnosťou výstavy však bola jej interaktivita, ktorú všetci ocenili. Spočívala vo vytváraní plošných a priestorových kompozícií, v pochopení perspektívy ako zobrazovacieho princípu či vzťahov medzi farbami. Žiaci manipulovali s magnetickými fóliami, drevenými tvarmi inšpirovanými konkrétnou vystavovanou kresbou, gumičkami – líniami, ktorých upevňovaním vypĺňali priestor v nadrozmernej kocke. Ich pozornosť priťahoval najmä stôl so železnými pilinami a magnetmi, ktorý hravou formou umožňoval kresliť netradičným materiálom.

Mnohí navštívili priestory galérie vôbec prvýkrát a mentálna interaktivita sa prejavila v podobe podnetnej diskusie o zmysle umenia a niektorých umeleckých druhoch. O tom, čo sa skrýva za tým, keď povieme, že sa nám niečo páči, alebo práve naopak...

 

GDM Blog - Aktuality z novýh médií

PM Blog - Aktuality

Dnes je
19.01.2019
a meniny má Mário,Drahomíra
Srdečne gratulujeme a prajeme veľa študentských úspechov.

Venujte nám 2 %

Milí zamestnanci, rodičia a priatelia našej školy,

aj vy môžete podporiť Strednú odbornú školu informačných technológií. Každý jeden z vás môže prispieť. Stačí, ak vyplníte vyhlásenie, ktorým poukážete 2 % zo zaplatenej dane práve nášmu združeniu. Tlačivo s vyplnenými údajmi nášho združenia máte v prílohe tohto listu.

2 % z dane môže združeniu poukázať každý, kto má príjem. Chceli by sme vás preto poprosiť, aby ste sa o možnosti pomôcť našej škole porozprávali aj vašim blízkym (rodine, priateľom).

pdf

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok  nás kontaktujte:

 

Nájdite nás

Sme aj na sociálnych sieťach. Buď s nami v kontakte a klikni.